Вступ на 1-й курс

4 кроки вступу до НТУ «ХПІ»

Увага! Якщо ви є мешканцем окупованих територій Донбасу або Республіки Крим настійно радимо ознайомитися з рекомендаціями Міністерства освіти і науки України щодо механізмів та умов вступу.

1. Вибір області інтересів та спеціальностей

Отже, ви обрали НТУ “ХПІ” тому що він один з кращих ВНЗ України.

На цьому етапі потрібно визначитися із загальним напрямком отримання освіти, ґрунтуючись на особистих уподобаннях чи планах на майбутнє.

  • Деякі спеціальності присутні на кількох факультетах одночасно, але кожен факультет має свої особливості, традиції. На сайті можна ознайомитись з переліком факультетів та випускаючих кафедр НТУ «ХПІ».
  • У кожної спеціальності є свій набір предметів ЗНО і фактично вибір спеціальності пов’язаний з вибором предметів ЗНО. Обрати спеціальність за набором предметів ЗНО можна за допомогою форми вибору.
  • В даний час загальний перелік спеціальностей для вступу на 1-й курс до НТУ «ХПІ» налічує 38 спеціальностей.

Для допомоги абітурієнтам у виборі напрямів навчання і спеціальностей у НТУ “ХПІ” регулярно проводяться різні заходи і програми, такі як дні відкритих дверей, ярмарки вакансій та інші, на яких можна отримати відповіді на всі запитання. Слідкуйте за подіями і заходами в нашому календарі.

Ми дуже цінуємо ваш вибір і намагаємося зробити якомога більше для того, щоб збільшити ваш шанс вступу до НТУ “ХПІ”. Для цього ми організували підготовчі курси різного типу, а саме:

Також для полегшення процесу вибору майбутньої спеціальності в НТУ “ХПІ” створені спеціальні дистанційні ознайомчі курси. Подивитися список курсів і пройти ознайомлення зі спеціальностями можна за на сайті лабораторії дистанційних курсів.

В процесі вибору спеціальності, також обов’язково слід ознайомитися з правилами прийому.

З будь-яких питань можна звертатися безпосередньо до приймальної комісії або оставити їх на форумі для публічного обговорення.

2. Реєстрація та проходження ЗНО

Після вибору бажаних спеціальностей і предметів ЗНО, які їм відповідають, необхідно зареєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Уважно стежте за інформацією на сайті щодо умов і термінів проведення тестування.

Здати ЗНО потрібно якомога краще, тому що від цього безпосередньо залежать шанси вступу на бюджет.  Для успішної підготовки до тестування необхідно:

Під час проходження тестування будьте уважні і ретельно до нього підготуйтеся – візьміть всі необхідні документи, дізнайтеся адресу місця проведення і маршрут тощо.

Після отримання результатів можна самостійно підрахувати свій конкурсний бал і приблизно оцінити шанси вступу на бюджет. Для цього вам також знадобитися інформація з додатка 2 правил прийому НТУ “ХПІ”.

3. Подача заяви, рейтингові списки та оригінали документів

Для вступу на 1-й курс у 2017 заяви подаються тільки в електронній формі з особистого кабінету абітурієнта, створеного при реєстрації на ЗНО. Перед початком роботи з персональним кабінетом настійно рекомендуємо прочитати детальну інструкцію по роботі з ним.

Увага! Даний кабінет доступний тільки в період вступної кампанії. Початок подачі заяв 12.07.2017.

Терміни подачі заяви суворо обмежені Правилами прийому: на 1-й курс денної форми документи приймають з 12.07 по 26.07. При подачі заяви важливо правильно вказати усі потрібні дані та пріоритет, який визначає черговість розгляду заяви.

Стежити за конкурсною ситуацією можна на сайті університету або на сайті Інформаційної системи “Конкурс”. Також на сайті ІС “Конкурс” можна подивитися статистику минулих років.

З ранку 1 серпня будуть опубліковані списки рекомендованих до зарахування на бюджет.

У абітурієнта є час до 12-00 5.08 щоб принести оригінали документів до приймальної комісії відповідного факультету.

НТУ “ХПІ” дуже великий університет, тому для полегшення орієнтування в ньому ми спеціально для вас зробили зручну мапу, а також склали маршрути для швидкого пошуку НТУ “ХПІ” в Харкові.

4. Зарахування

Накази на зарахування підписуються не пізніше 12-00 07.08, після чого абітурієнт стає студентом.

Якщо ви не змогли вступити до НТУ “ХПІ” на навчання за рахунок державного бюджету, ви можете вступити на навчання на контрактній основі. Перед цим рекомендуємо ознайомиться з цінами контракного навчання.

Після цього студенту необхідно зв’язатися з деканатів факультету для уточнення дій, пов’язаних з необхідністю реєстрації у відповідних підрозділах університету та отриманні необхідних документів, а також участі в святковому заході – Посвячення в студенти.