Студент ХПІ закінчив перший семестр стажування в Австрії

KXioXHitw4Y

В рамках міжнародних освітніх та наукових програм студенти, аспіранти та вчені Політеху можуть взяти участь в цікавих дослідницьких проектах і стажуватися в кращих зарубіжних університетах.

Нещодавно один зі студентів кафедри програмної інженерії та інформаційних технологій (ПІІТУ) НТУ «ХПІ» Олег Товстокоренко, магістрант спеціальності «Програмне забезпечення систем» (2015-2016 навчальний рік) завершив перший семестр 2-х семестрової стажування в Австрії, в Альпен-Адріа університеті м. Клагенфурт.

Під керівництвом д.т.н., проф. М. В. Ткачука Олег працює над дипломним проектом, в якому досліджуються концепції побудови, моделі і технології реалізації сучасних систем управління життєвим циклом програмного забезпечення (application life cycle management).

Стажування передбачає вивчення таких курсів як «Технології семантичного Web-простору», «Інтероперабельність інформаційних систем», «Актуальні розділи інженерії програмних систем» і багатьох інших. Крім того, Олег вже прослухав інтенсивний курс німецької мови.

Коментуючи зміст технічних дисциплін, Олег зазначає, що вони дають комплексне поняття про предмет і допомагають подивитися на певні проблеми з різних сторін. Серед інших переваг європейської моделі навчання: повноцінне функціонування електронної системи освіти (максимально повну інформацію про кожний курс можна отримати на сайті університету). Освітні методи орієнтовані, в першу чергу, на студентів та їхні потреби. Якісний зворотній зв’язок в процесі навчання сприяє економії часу всіх учасників навчального процесу. Крім того, кожна лекція супроводжується максимально докладною електронною презентацією, а приклади з реальної практики допомагають одразу зрозуміти можливості застосування досліджуваних концепцій.

За словами Олега Товстокоренка, в Клагенфуртському університеті створені умови для всебічного розвитку студентів. Так, сучасна бібліотека з великим книжковим фондом і великою базою публікацій в електронному форматі працює цілодобово, а бажаючі вдосконалюватися у вивченні мов можуть пройти інтенсивні курси. Крім того, студенти займаються волонтерською діяльністю, проводяться екскурсії.

Як підкреслює професор М. В. Ткачук, подібні закордонні стажування дуже важливі для студентів. Кафедра ПІІТУ тривалий час співпрацює з представниками Клагенфуртського університету: професором Хайнріхом Майєром (H. C. Mayr) і професором Тільманом Ройтером (T. Reuther). Саме завдяки цій співпраці за останні 15 років понад 35 студентів і аспірантів кафедри пройшли стажування та переддипломну практику в Австрії. Також багато хто з них успішно працюють в провідних ІТ-компаніях України, Австрії, Німеччини та інших країн.

<

p style=”text-align: center;”> image    ACRjNYN9V_k  

60afer3-qKM