НТУ «ХПІ» планує створити в Україні енергетичний кластер за європейським принципом

24–26 лютого делегація НТУ «ХПІ», яку очолив ректор Є.І. Сокол, взяла участь у Першій енергетичної асамблеї університетів Європи. Вона проходила в Норвезькому університеті природничих наук і технології (м. Тронхейм, Норвегія).

Мета заходу — створення європейського енергетичного кластера і зміцнення співпраці між вищими навчальними закладами Європи для підготовки бакалаврів, магістрів та аспірантів у галузі енергетики. Сучасні тенденції вдосконалення навчального процесу ґрунтуються на наукових дослідженнях і враховують потреби бізнесу.

<

p style=”text-align: center;”>image (1)    image (2)

Перша енергетична асамблея об’єднала представників університетів Нідерландів, Іспанії, Фінляндії, Італії, Греції, Норвегії, Ісландії, Англії, Франції, України (НТУ «ХПІ» та НУ «Львівська політехніка») та ін. Ці вузи готують бакалаврів, спеціалістів і магістрів за такими енергетичними спеціальностями, як електроенергетика, електромашинобудування, енергомашинобудування, а також фахівців в області традиційних (видобуток нафти і газу), нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії (вітроенергетика, сонячна енергетика, біопаливо).

«Сучасний підхід до навчання магістрів ґрунтується на інтернаціоналізації навчального процесу. Якщо один університет є визнаним лідером у розробці систем сонячної енергетики, інший — лідером при підготовці в сфері вітроенергетики, а третій — в галузі біоенергетики, то завдяки програмам мобільності магістри можуть отримати найпередовіші знання, навчаючись в кожному з цих університетів протягом семестру (програма навчання магістрів складається з 3 семестрів)», — пояснив ректор НТУ «ХПІ», професор Євген Сокол.

Крім того, програма сучасного навчання набуває дистанційної компоненти. Зокрема, студенти зможуть прослухати лекції видатних учених світового рівня у режимі відеоконференцій.

Результатом участі НТУ «ХПІ» у Першій енергетичній асамблеї вищих навчальних закладів Європи стала попередня згода шести європейських вузів на спільне подання проектів з мобільності студентів. Це дозволить ХПІ налагодити широкий міжнародний обмін студентами інженерних спеціальностей у сфері енергетики.

Враховуючи приклад створення і розвитку європейського енергетичного кластера, а також досвід ХПІ при підготовці інженерів енергетичних спеціальностей, з ініціативи ректора НТУ «ХПІ» Євгена Сокола, Харківський Політех планує виступити ініціатором створення енергетичного кластера в Україні.

«Європейський енергетичний кластер покликаний підготувати першокласних фахівців для нового енергетичного ринку, в якому визначальною буде розробка енергозберігаючих технологій і використання відновлюваних джерел енергії. Тому, заручившись попередньою підтримкою європейської спільноти, представники якої брали участь в енергетичній асамблеї, ХПІ прагне до створення українського енергетичного кластера за участю європейських та українських вузів, науково-дослідних інститутів і представників промисловості», — так ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол пояснює роль харківського університету у розвитку нового енергетичного ринку України.

На наступній енергетичній асамблеї, яка пройде восени в Італії, представники НТУ «ХПІ» планують презентувати університет і розповісти про перші результати співпраці між Харківським Політехом і європейськими університетами.

image (3)