Жданов Олександр Андрійович

А. А. Жданов народився 29 серпня 1939 року в Харкові. З 1956 року навчався в Чугуївському військовому авіаційному училищі льотчиків ВПС, закінчивши яке (1960 р.), став працювати слюсарем-складальником на Харківському машинобудівному заводі «ФЕД».

З дитинства мріючи про техніку, машини та літаки, Олександр Андрійович вирішив здобути освіту в Харківському політехнічному інституті, який успішно закінчив у 1968 році за спеціальністю «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти».

Ставши дипломованим фахівцем, свій трудовий шлях А. А. Жданов продовжив як інженер і начальник бюро досліджень рекламаційних виробів заводу «ФЕД», а з 1976 р. по 1979 р. він обіймав посаду начальника КБ відділу надійності Харківського машинобудівного заводу ім. Ф. Е. Дзержинського.

У 1979-1986 роках він працював заступником головного інженера, 1986–1987 — головним інженером заводу «ФЕД».

З 1987 року А. А. Жданов — генеральний директор об’єднання «ФЕД». Варто зазначити, що вперше на цю посаду претендента не призначало міністерство, а вибір практично одноголосно зробили самі співробітники. І це не дивно, адже за характером Олександр Андрійович — лідер, здатний повести за собою колектив. Він вірить у людей, а люди вірять в нього. «Отримавши результат, примножуй його та йди далі», — такий життєвий принцип видатного випускника НТУ «ХПІ».

З вересня 1993 р. до 2014 р. А. А. Жданов очолював ДП «ХМЗ «ФЕД», а також був президентом науково-виробничої корпорації «ФЕД».

Сьогодні Олександр Андрійович — голова Наглядової ради ПАТ «ФЕД». Крім професійної діяльності, велику увагу приділяє науці: в 2003 році захистив дисертацію кандидата технічних наук.

Випускник ХПІ завжди підтримував зв’язок з рідним вузом: «Коли я займав високу посаду, ми всі ці роки тісно працювали з Харківським політехнічним інститутом. Розробки багатьох видатних учених Політеху систематично впроваджувалися на виробництві. Це давало колосальне економічне, технічне зростання нашого підприємства».

А. А. Жданов — професор НАУ ім. М. Є. Жуковського «ХАІ», академік інженерної академії України і Міжнародної інженерної академії.

Досягнення А. А. Жданова відзначені на державному рівні. Серед його звань і нагород: Герой України, Почесний авіабудівник України, Заслужений машинобудівник України, кавалер орденів «За заслуги» II і III ступенів, ордена «Інженерна слава» Міжнародної інженерної академії, Почесний громадянин Харкова.

Він був нагороджений грамотами Кабінету Міністрів України, Міністерства промислової політики, Харківської ОДА, грамотою, присвяченій 1020-річчю Хрещення Русі, з врученням ордена святого Володимира священного Синоду Української Православної Церкви, почесним знаком профспілок України «За розвиток соціального партнерства».