НТУ «ХПІ»: Новий виток співпраці з Польщею

У Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» відбувся прийом делегації з Польщі з питань освітнього та наукового співробітництва між університетами і підприємствами двох країн.

Польську делегацію представили: консул з політико-економічних питань Генерального консульства Республіки Польща в Харкові Влодзімеж Лещинський і голова правління компанії PRECITOOL OST Яцек сихан. Від НТУ «ХПІ» на зустрічі були: проректор з науково-педагогічної роботи Геннадій Хрипунов і начальник відділу міжнародного співробітництва Олександр Гончаров.

IMG_2158

В ході візиту обговорювалися можливі напрямки освітнього і наукового співробітництва в сфері машинобудування між Харківським політехом і компанією PRECITOOL OST.

«Ця компанія присутня на європейському ринку протягом декількох десятиліть і виробляє ріжучий інструмент. Представників польської фірми зацікавили питання співпраці в розробці технологій по зміцненню ріжучого інструменту. Крім того, вони хотіли б перенести в Україну досвід взаємодії з університетами, який у них склався в Польщі. Компанія PRECITOOL OST поставляє в університети сучасне обладнання на якому проходять навчання студенти з метою підготовки їх до роботи на польських підприємствах», – повідомив Геннадій Хрипунов.

За його словами, до наступного візиту представники компанії хотіли б розглянути ті кафедри і ті факультети з якими буде налагоджено співпрацю в галузі матеріалознавства, машинобудування і обробки матеріалів. Це необхідно для того, щоб була можливість подати спільні проекти для програми HORIZON і передати в НТУ «ХПІ» технічне обладнання. Проректор підкреслив, що Польща є однією з країн-лідерів у Європі за кількістю поданих проектів за програмою HORIZON, яка передбачає обов’язкову співпрацю університетів з підприємствами.

Довідка:

Фірма PRECITOOL OST працює в країнах східної Європи – на території Польщі, Латвії, Естонії, Білорусі, України та Росії. Діапазон пропозицій компанії: металорізальний інструмент, різцетримачі, вимірювальні інструменти, абразивні інструменти, ручні інструменти, пневматичні і електричні інструменти, а також продукція для забезпечення безпеки праці, і цехових поставок. Метою компанії і її основних активів є: комплексна пропозиція, професійні консультації, надійна логістика, після продажне обслуговування.