ХПІ продовжує співпрацю з Латвією

Розвиток партнерських відносин з європейськими вузами — один з пріоритетних стратегічних напрямків діяльності НТУ «ХПІ».

11 травня було підписано додаткову угоду про подвійні дипломи з психології між Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» та Балтійською Міжнародною Академією (БМА, м. Рига, Латвійська Республіка). Документ складений на основі договору про науково-технічну та освітню співпрацю між вузами від 15 грудня 2015 року.

Угоду підписали ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол і голова сенату БМА Станіслав Бука. Ініціатор встановлення академічних контактів з Балтійською Міжнародною Академією — кафедра педагогіки і психології управління соціальними системами ХПІ.

Основна мета проекту — реалізація спільно розробленої Програми «Два дипломи» бакалаврського рівня за спеціальністю «Психологія».

Відповідно до угоди, після успішного завершення навчання за цією програмою і захисту дипломної роботи випускники отримають два дипломи. Перший — диплом державного зразка Латвійської Республіки з присвоєнням ступеня професійного бакалавра в галузі психології і професійної кваліфікації асистента психолога, другий — диплом державного зразка України з присвоєнням освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за спеціальністю «Психологія».

Згідно з угодою, студенти НТУ «ХПІ» повинні завершити 1–4 і 6–7 семестри в своєму вузі з паралельною здачею очно-заочних дисциплін. П’ятий семестр студенти НТУ «ХПІ» навчатимуться в БМА; восьмий семестр, пов’язаний з написанням дипломної роботи, політехніки будуть реалізовувати у своєму вузі, але за сприяння БМА.

Захист дипломної роботи за програмою подвійних дипломів бакалаврської освіти «Психологія» буде здійснюватися в НТУ «ХПІ» та БМА. Він може проводитися в режимі онлайн.

Від НТУ «ХПІ» в міжнародних переговорах взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи НТУ «ХПІ» Геннадій Хрипунов, начальник відділу міжнародних зв’язків Олександр Гончаров, завідувач кафедри педагогіки і психології управління соціальними системами, професор Олександр Романовський, а також професор Володимир Мороз.

З додатковими питаннями щодо міжнародного співробітництва НТУ «ХПІ» звертайтеся до Координаційного центру Консорціуму «ЄС–Україна» НТУ «ХПІ», Відділ міжнародних зв’язків: вул. Кирпичова (Фрунзе), 21, ректорський корпус, 2 поверх, кімната №24, тел .: +38 057 707 63 36.