ХПІ активізує співпрацю з вузами Китаю

НТУ «ХПІ» один із чотирьох провідних вищих навчальних закладів України (також КНУ ім. Т. Шевченка, ХНУ ім. В.Н. Каразіна, ЛНУ ім. І. Франка), який увійшов до складу української делегації-учасниці професійної міжнародної конференції «Інновації та розвиток міжнародної освіти – 2016» в Китаї. Українську делегацію очолила начальник Управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції МОН України Ганна Новосад. Від ХПІ в склад делегації увійшли ректор університету, професор Євген Сокол, а також проректор з науково-педагогічної роботи, професор Геннадій Хрипунов.

Учасниками конференції також стали представники 62 університетів Білорусі, Італії, Киргизстану, Китаю, Північної Кореї, Польщі, Тунісу та Франції, а також понад 40 промислових підприємств Китаю.

Презентація НТУ «ХПІ», присвячена інноваційним розробкам університету в галузі геліоенергетики, тонкоплівкових технологій, промислової та біомедичної електроніки, а також науковим розробкам, створеним на базі Науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту (НДПКІ) «Молнія» ХПІ, викликала значну зацікавленість з боку китайських університетів.

Практичним результатом участі представників НТУ «ХПІ» в конференції став початок довгострокової співпраці з трьома вузами Китаю. Ректор ХПІ Євген Сокол підписав Меморандум про наміри з Нанкінським технологічним університетом (Nanjing Tech University). Під час конференції були проведені попередні переговори про співпрацю Політеху з Пекінським університетом технології (Beijing University of Technology) і Харбінським політехнічним університетом (Harbin Institute of Technology). НТУ «ХПІ» вже отримав запрошення на участь у конференціях, які будуть проходити в Нанкіні у вересні, а також у Харбіні — в липні 2016 року.

Як зазначив ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол, у провідних китайських технічних вузів і ХПІ дуже схожий перелік спеціальностей. Тому основним підходом у співпраці стане обмін студентами (магістрантами, аспірантами, PhD студентами) технічних спеціальностей, а також спільне виконання науково-дослідних робіт. Крім того, передбачені програми і для студентів економічних, IT та інших спеціальностей на рівні бакалавра. Для українських студентів китайська сторона надає стипендії, а також харчування та проживання на безкоштовній основі.

За словами проректора з науково-педагогічної роботи НТУ «ХПІ» Геннадія Хрипунова, навчання в Китаї за своїм технічним рівнем не поступатиметься відповідним програмам західних вузів, адже обладнання, на якому навчають студентів, відповідає передовим технологіям. Геннадій Хрипунов також підкреслив, що для участі в програмах обміну українським студентам необов’язково знати китайську мову — досить володіти англійською, адже в кожному університеті Китаю є освітні програми на цій мові.

Студенти НТУ «ХПІ», які бажають навчатися за програмами обміну, можуть звертатися до відділу міжнародних зв’язків університету: вул. Кирпичова, 21 (колишня — вул. Фрунзе), головний корпус, 2 поверх, кімната №24, тел.: +38 057 707 63 36. Там вони отримають необхідну інформацію.

Довідка:

Делегація з України також відвідала Посольство України в Китайській Народній Республіці. Сьогодні близько 1200 українців успішно навчаються в Китаї за програмами обміну студентами. Це на кілька порядків менше потенційних можливостей співпраці.

Під час зустрічі з послом України в КНР Олегом Дьоміним обговорювалися питання подальшого розвитку співпраці у сфері освіти, науки та інновацій між вузами Китаю і Харкова.

Освітні програми обміну студентами активно підтримуються урядом КНР в рамках реалізації програми «Шовковий шлях». Згідно з програмою, в Китаї активізується науково-технічна та освітня співпраця з тими країнами, які лежать на «шовковому шляху» до Європи.