“Ніч науки” в Політеху

НТУ «ХПІ» запрошує школярів та всіх бажаючих відвідати інтерактивні заходи, які пройдуть на території вузу, в рамках освітнього проекту «Ніч Науки» 24 вересня з 16.00 до 22.00.На Вас чекають захоплюючі досліди з передачі енергії на відстань, кулінарні майстер-класи в хімічних лабораторіях університету, тест-драйв електромобіля і навіть бронетранспортери. ХПІ покаже свою «машину часу» і проведе власний конкурс ексклюзивних селфі, зроблених у стінах і на території університету (кращі автори будуть відзначені призами).

Дістатися до ХПІ можна буде безкоштовним автобусом (маршрут №2) з 16.00 (інтервал 15 хв.) від пл. Свободи, 4.

Програма екскурсійно-розважальних та інтерактивних заходів у Політеху:

  • Демонстрація хімічних дослідів. Знайомство з технологією приготування майонезу, пива, соняшникової олії та інших продуктів харчування (велика хімічна лабораторія).
  • Визначення фальсифікованих продуктів харчування, презентація способів використання барвників, виготовлення косметичних кремів і багато інших наукових хитрощів (технічний корпус, 3-й поверх, 15 аудиторія).
  • Ознайомлення з роботою унікального спеціалізованого науково-дослідного кластера «Політехнік 125» (корпус У-2, ауд. 208).
  • Відвідування музею, в якому представлена вся історія вузу, починаючи з 1885 року і до наших днів. Найдопитливіші відвідувачі будуть відзначені призами (головний корпус, ауд. 8,9).
  • Демонстрація колекції булатної холодної зброї, виготовленої кафедрою ливарного виробництва (хол наукової бібліотеки).
  • На площі університету будуть представлені електромобіль і важка гусенична техніка.
  • Огляд наукових досягнень вчених ХПІ (головний корпус, ауд. 28).
  • Демонстрація роботи генератора імпульсної напруги: моделювання удару блискавки з ураженням незахищених елементів. Науковий експеримент – передача трансформатором Тесла електричної енергії на відстань (електротехнічний корпус, високовольтний зал).
  • Презентація унікальних книжкових видань фонду наукової бібліотеки ХПІ, виставка картин українського художника С. Коморного, експозиція (макрозйомка) «Портрети квітів» українського архітектора Ю. Пісковського та багато іншого (бібліотека НТУ «ХПІ»).

Цікава деталь: кожен відвідувач НТУ «ХПІ» зможе виграти приз. Для цього робіть фото під час «Ночі науки» в Політеху і розміщуйте його в соціальних мережах (Вконтакте, Facebook) з хештегом #НочьНаукіХПІ, #НічНаукіХПІ, #NightOfScience_KhPI. Переможців визначать після завершення заходу.

Інформуванням і координуванням процесу переміщення бажаючих між вузами-учасницями будуть займатися волонтери акції. Їх можна буде побачити на зупинках, в автобусах і в самих навчальних закладах.

Чекаємо на Вас!

sn_3 sn_2 sn_1