Опис
Освітня програма «Комп’ютерні технології та програмування в автоматизованих системах керування» розроблена для навчання здобувачів, які прагнуть стати спеціалістами в галузі автоматизації технологічних та виробничих процесів з використанням найсучасніших інформаційних комп’ютерних технологій.
Студенти отримують поглиблені знання в області теорії автоматичного управління складних адаптивних систем, систем збору, обробки і передачі інформації, систем комп’ютерної діагностики та аналізу даних, програмованих контролерів і спеціалізованих мікропроцесорів, інформаційно-керуючих та розподілених систем.
Головною перевагою програми є орієнтація на формування максимально широкого науково-технічного світогляду майбутнього професіонала поряд з набуттям практичних знань і навичок з використання сучасної комп’ютерної техніки і електронних компонентів, необхідних мов програмування і необхідного професійного інструментарію.
Метою освітньої програми є підготовка інженерів, здатних до комплексного розв’язання складних задач і проблем створення, вдосконалення, модернізації, експлуатації та супроводження систем автоматизації, їх компонентів та кіберфізичних систем з використанням технологій цифрової трансформації, що передбачає проведення досліджень та/або провадження інноваційної діяльності та характеризується комплексністю та невизначеністю умов і вимог Industry 4.0.
Програма збалансована за рівнями фундаментальної, соціально-гуманітарної та спеціалізованої підготовки і містить суттєву частку вибіркових освітніх компонент, які студент може обирати протягом навчання, формуючи власну унікальну освітню траєкторію. Це забезпечує конкурентну перевагу та високий попит на наших випускників на ринку праці.
Наші випускники працюють за напрямами промислової автоматики та робототехніки, цифрової обробки сигналів та зображень, систем збору та обробки великих об’ємів даних (Big Data), проектування компонент Інтернету Речей (IoT), тощо.
Назва конкурсної пропозиції: «Комп’ютерні технології та програмування в автоматизованих системах керування»
Кваліфікація: магістр з автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій та робототехніки
Характеристика освітньої траєкторії
Комп’ютеризовані системи управління та автоматика – це освітня траєкторія, за якою здійснюється підготовка фахівців у сфері розробки керуючих програм та комп’ютеризованих комплексів для промисловості, транспорту, енергетики, служб безпеки та ін. У сфері основних компетентностей таких фахівців – розробка ефективних програмно-апаратних управляючих комплексів на базі RISC-процесорів, сучасних мікроконтролерних та мікроелектронних компонентів.
Кафедра «Автоматика та управління в технічних системах», яка здійснює підготовку за цією освітньою траєкторією, має великий науковий і інженерний потенціал, сучасну матеріальну базу, веде наукові дослідження в декількох перспективних напрямах за профілем спеціальності, що дозволяє залучати студентів до інженерної та наукової діяльності вже на ранніх стадіях навчання. Протягом навчання у студентів є можливість прийняти участь у широкому переліку програм академічної мобільності та отримати диплом магістра обраного ЗВО країн ЄС. Кращим із випускників програми навчання магістрів надається можливість почати кар’єру в науці і продовжити навчання в аспірантурі.
Можливості з працевлаштування
Здобувач, що навчався за освітньою траєкторією “Комп’ютеризовані системи управління та автоматика”, зможе розробляти пристрої автоматики і обчислювальної техніки на базі сучасних електронних, мікроелектронних, мікропроцесорних елементів і комплектів, засобів програмованої логіки, виконувати аналіз та пропонувати вдосконалення структури систем автоматичного управління, проводити діагностику роботи як окремих цифрових пристроїв, так і систем управління в цілому. Фахівці також отримують ґрунтовні знання та навички з організації роботи систем контролю та управління об’єктами і процесами на відстані через спеціальні канали зв’язку, використання телекомунікаційних систем та хмарних технологій. Наші студенти вивчають сучасні мови та засоби програмування на рівні, який дозволяє їм без проблем влаштовуватись до найвідоміших розробників прикладного програмного забезпечення.
Випускники, які пройшли навчання за освітньою траєкторією «Комп’ютеризовані системи управління та автоматика», знаходять роботу на підприємствах, які розробляють та випускають електронні керуючі пристрої та комплекси, а також активно використовують прилади автоматики, обладнання з числовим програмним управлінням у своїх виробничих процесах. Завдяки знанням у сферах робототехніки, цифрової обробки даних та принципів роботи компонентів ІоТ наші випускники активно залучаються до розробки мобільних робототехнічних комплексів та безпілотних систем, а також засобів медичної техніки та біонічних приладів.
Завідувач кафедри
ЗУЄВ Андрій Олександрович, кандидат технічних наук, професор, andrii.zuiev@khpi.edu.ua
Контактна інформація
Україна, 61002, м.Харків, вул. Кирпичова, 2
Електротехнічний корпус (ЕК), 1-й етаж, к.51
Роб. тел.: +380(57)7076-101, +380(57)7076-842
E-mail: auts@khpi.edu.ua
Сайт кафедри: https://web.kpi.kharkov.ua/auts
Медіаконтент
Наш Telegram-канал: https://t.me/AUTS_events
Наш YouTube-канал: https://www.youtube.com/@auts_khpi
Характеристика освітньої траєкторії
За освітньою траєкторією «Комп’ютерно-інтегровані виробництва та прикладне програмування» передбачена підготовка сучасних фахівців із розробки та обслуговування комп’ютерно-інтегрованих систем управління та їх програмного забезпечення. Вона орієнтована на сучасні технології, використання яких неможливо без інтегрального застосування мікропроцесорної і комп’ютерної техніки, що забезпечує розв’язання задач координації функціонування окремих підсистем, використання інтелектуальних підсистем прийняття рішень на основі баз даних та знань із застосуванням сучасного програмного забезпечення.
Глибокі знання сучасних інформаційних технологій управління, електронної мікропроцесорної та комп’ютерної техніки дозволяють нашим випускникам розробляти і впроваджувати комп’ютерно-інтегровані автоматизовані системи управління і засоби людино-машинного інтерфейсу для різних галузей промисловості, а також застосовувати сучасні мережеві технології для збору і обробки технологічної інформації, прийняття рішень по керуючим впливам на технологічні комплекси. При вирішенні цих завдань використовуються системи управління базами даних і середовища для прикладного програмування, засновані на міжнародних стандартах.
Для отримання студентами навичок практичної роботи кафедра має в достатній кількості сучасне комп’ютерне і мережеве обладнання та промислові контролери виробництва Акутек, VIPA, ABB, SIEMENS та FESTO, що забезпечує індивідуальну роботу кожного студента. Виробнича практика проводиться в провідних науково-дослідних установах, на підприємствах з розробки систем управління та програмного забезпечення, промислових підприємствах різних галузей м. Харкова та України.
Можливості з працевлаштування
Випускники, які пройшли навчання за освітньою траєкторією «Комп’ютерно-інтегровані виробництва та прикладне програмування», знаходять роботу на досить широкому колі підприємств: компанії з видобування природних ресурсів та корисних копалин, компанії з виробництва та постачання електроенергії, теплоенергетичні підприємства, промислові та машинобудівні компанії, підприємства з вироблення приладів та електронних пристроїв тощо. Основні посади, на які влаштовуються випущені нами фахівці, це: проектувальники та інтегратори систем автоматизації, інженери та керівники відділів КВПіА, АСУТП, КІСУ. Крім того, наші випускники, завдяки системній та комплексній підготовці з прикладного програмування можуть працювати програмістами, DevOps-ами, QА-інженерами, розробниками розподілених та хмарних систем.
Кафедрою створена технічна лабораторія на базі промислових контролерів виробництва Акутек, VIPA, ABB, SIEMENS та FESTO, де проходять навчання, як студенти, так і співробітники відділів КВПіА та АСУТП фірм та підприємств України.
Кафедра є базою підготовки кадрів для ТОВ “Акутек”, яке є розробником засобів та систем управління, промислових контролерів та програмного забезпечення.
Протягом навчання у студентів є можливість прийняти участь у широкому переліку програм академічної мобільності та отримати диплом магістра обраного ЗВО країн ЄС. Кращим із випускників програми навчання магістрів надається можливість почати кар’єру в науці і продовжити навчання в аспірантурі.
Завідувач кафедри
ДЗЕВОЧКО Олександр Михайлович, кандидат технічних наук, доцент, oleksandr.dzevochko@khpi.edu.ua
Контактна інформація
Україна, 61002, м. Харків, вул. Кирпичова, 2
2-ий технічний корпус, під’їзд 2, поверх 3, к. 37
Роб. тел.: 057-70-76-687, 057-70-76-676, 057-70-76-272
e-mail: atcem@khpi.edu.ua
Сайт кафедри: https://web.kpi.kharkov.ua/acem
Медіаконтент
Наш Telegram-канал: https://t.me/atsm_ntu_khpi
Наш YouTube-канал: https://www.youtube.com/@user-ats-em-174
Наша сторінка в Instagram: https://www.instagram.com/atsem_ntu_khpi/
Дарʼя –
Навчалась тут на магістратурі, раджу усім саме цю освітню програму! НТУ «ХПІ» один з найкращих інститутів в Україні!