142 - Енергетичне машинобудування

Енергетика (Магістр 1 рік 9 міс)

Підготовка складається з:

Загальних компонентів (Іноземна мова за професійним спрямуванням; Інтелектуальна власність; Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами).

Спеціальних (фахових) компонентів (Програми, проекти та перспективні рішення в енергетичному машинобудуванні; Інноваційні задачі, технічні стандарти та нетехнічні аспекти енергетичного машинобудування; Спеціальні розділи розрахунків енергетичного устаткування; Програмування в науковій діяльності).

Наукових компонентів (Сучасні напрямки наукових досліджень та спеціалізовані навчальні дисципліни кафедри; Філософські проблеми сучасного наукового пізнання; Основи наукових досліджень в енергетичному машинобудуванні; Екологічність енергетичного устаткування; Моделювання станів і процесів енергетичних установок; Методи оптимізації в наукових дослідженнях).

 

  1. КОНКУРСНА ПРОПОЗИЦІЯ «ЕНЕРГЕТИКА» ДОЗВОЛЯЄ ОБРАТИ ПРОФІЛЬОВАНІ ПАКЕТИ:
  • Інноваційна інженерія силових агрегатів транспортних засобів
  • Кріогенна та холодильна техніка
  • Оптимальне проектування складних технічних систем і об’єктів
  • Теплові енергогенеруючі установки
  • Ядерні енергетичні установки

 

Опис

КОНКУРСНА ПРОПОЗИЦІЯ «Енергетика»

Назва профільного пакету дисциплін:

Інноваційна інженерія силових агрегатів транспортних засобів – забезпечується кафедрою «Двигуни та гібридні енергетичні установки»

 

Контакти:

Кафедра двигунів та гібридних енергетичних установок транспортних засобів, НТУ “ХПІ”, Лабораторний корпус, 2 поверх, вул. Кирпичова, 2, м.Харків, Україна, 61002
+38 (097) 992-90-56, +38 (066) 993-62-56, +38 (097) 197-91-29, +38 (057) 707-68-48
Пошта: dvs@khpi.edu.ua

Завідувач кафедри:

Кравченко Сергій Сергійович – кандидат технічних наук, доцент

 

Рівень вищої освіти:

Другий (магістерський)

 

Кваліфікація:

Магістр з енергетичного машинобудування

 

Основні навчальні дисципліни профільної підготовки:

  • Зменшення шуму і вібрацій енергетичних установок
  • Експлуатація та надійність двигунів внутрішнього згоряння, комбінованих та гібридних силових установок
  • Прогресивні технології машинного виробництва
  • Тепломасообмін в двигунах внутрішнього згоряння
  • Енергозаощаджуючі технології в перспективних транспортних силових агрегатах

 

Характеристика профілізації:

«Інноваційна інженерія силових агрегатів транспортних засобів» – напрям підготовки фахівців здатних досліджувати процеси, проектувати та експлуатувати сучасні та перспективні енергетичні установки і системи, що ґрунтується на широко відомій як в Україні так і за кордоном науковій базі кафедри.

Навчальний процес базується на вивченні комплексу дисциплін, що дають поглиблені теоретичні знання з наукових напрямів кафедри, розкривають широкий інструментарій наукового дослідження процесів і систем, а також практичні навички з проведення досліджень, підготовки експериментів, особливостей устрою та експлуатації, а також напрямів розвитку транспортних енергетичних установок.

В процесі проектування студенти широко використовують сучасні інформаційні технології проектування, математичні та графічні пакети (Delphi, Lazarus, AVL, Autodesk Inventor, SolidWorks, MatLAB та ін.). Лабораторні роботи проводяться на моторних стендах кафедри та її філії на двох СТО. Широко використовуються технології дуальної підготовки та ігрового проектування.

 

Можливості працевлаштування: Випускники кафедри мають можливість продовжити навчання в аспірантурі або працевлаштуватись в Науково дослідних інститутах, Конструкторських бюро, машинобудівних підприємствах, організаціях з продажу, ремонту та обслуговуванню техніки з двигунами та гібридними силовими установками, автобазах, тепловозних депо, машино-тракторних станціях, підприємствах з добичі та транспортування нафти та газу тощо (Ми співпрацюємо з: АТ “Українські енергетичні машини”, ДП ХМЗ «ФЕД», ДП «Завод ім. Малишева», ДП «Харківський бронетанковий завод», ТОВ «Автомобільний Дом Соллі Плюс», ТОВ СП «В.М.С.», ТОВ «АТЛ», ТОВ «Харківський Автоцентр», ТОВ «Авто Граф М», СТО «Мотор-сервіс», компанія «Бавария Моторс» та інші).

 

Медіаконтент:

http://web.kpi.kharkov.ua/diesel

www.facebook.com/KafDVS/

https://www.instagram.com/dgeu_ntu.khpi

https://youtu.be/XTtL9WmfH8U

Назва профільного пакету дисциплін:

Кріогенна та холодильна техніка  – забезпечується кафедрою «Технічна кріофізика»

 

Контакти:

Кафедра технічної кріофізики, цокольний поверх, кімн.16-22, НТУ “ХПІ”,  вул. Кирпичова, 2, м. Харків, Україна, 61002

+38 (067) 937-66-06, +38 (096) 314-23-55
Пошта: Vadym.Starikov@khpi.edu.ua ; olena.bannyk@khpi.edu.ua

Сайт: https://web.kpi.kharkov.ua/krio/uk/golovna/

Сторінка Facebook: https://www.facebook.com/groups/1022150178257593

Завідувач кафедри:

Старіков Вадим Володимирович – доктор технічних наук, доцент, старший науковий співробітник

 

Рівень вищої освіти:

Другий (магістерський)

 

Кваліфікація:

Магістр з енергетичного машинобудування

 

Основні навчальні дисципліни профільної підготовки:

  • Розрахунок та проектування холодильного обладнання
  • Кріобіологічні технології та обладнання
  • Конструкційні особливості низькотемпературних установок
  • Проектування систем кондиціонування та життєзабезпечення
  • Надпровідникові та низькотемпературні магнітні системи

 

Характеристика профілізації:

Кафедра «Технічна кріофізика» готує спеціалістів, здатних вести теоретичні і практичні розробки та впроваджувати новітні технології в області енергомашинобудування. Випускники отримують фундаментальну підготовку з низькотемпературного енергомашинобудування, побутового та промислового холодильного обладнання, систем кондиціювання та очистки повітря, кріобіологічної та кріомедичної техніки, низькотемпературної фізики твердого тіла та нанотехнологій. Напрямки підготовки: кріогенна техніка; холодильна техніка; системи кондиціонування; теплові насоси; кріобіологія та кріомедицина; нанотехнології; фізика низьких температур; автоматика та системи контролю.

У основі навчального плану напряму – класичні для інженерів і технологів дисципліни: інженерна і комп’ютерна графіка, опір матеріалів, основи автоматизованого проектування, механіка рідини і газу, матеріалознавство, термодинаміка і тепломасообмін.

Залежно від профілю фахівці займаються розробкою і практичним застосуванням побутових, медичних і експериментальних холодильних технологій. Фахівці-теоретики працюють в науково-дослідних інститутах. Займаються проблемами зріджування газів, питаннями розвитку кріогенних методів в науці. Вивчають властивості речовин і матеріалів в умовах низьких і наднизьких температур.

 

Можливості працевлаштування: Випускники кафедри мають можливість продовжити навчання в аспірантурі або працевлаштуватись в Науково дослідних інститутах, Конструкторських бюро, машинобудівних підприємствах, організаціях з продажу, ремонту та обслуговуванню холодильного та кліматичного обладнання тощо.  Ми співпрацюємо з науковими організаціями:  ФТІНТ, ІРЕ, ХФТІ, Інститут кріобіології та кріомедицини; промисловими підприємствами: фабрики морозива “Холодопром” і “Полюс“, Кисневий заводХарківський автогенний завод; комерційними фірмами: “Кріокон“, “Інсолар“, “Ютам-Харків“, АТ “РОСС“, ТОВ “Європейське торгове обладнання”, ДП “Електроніка”, АТЗТ НВП “Холод”, ТОВ”Ексергія”, «Фриос», «Данфосс», “Кріотехніка, “Конвент-Плюс, “Експрес-клімат“, “UBC group, “ТандемПлюс“, Компанія «ЄВРОКЛИМА» та інші).

 

Медіаконтент:

https://web.kpi.kharkov.ua/krio/uk/golovna/

https://www.facebook.com/groups/1022150178257593

https://www.facebook.com/tkf.khpi.ua

Назва профільного пакету дисциплін:

Оптимальне проектування складних технічних систем і об’єктів – забезпечується кафедрою «Турбінобудування»

 

Контакти:

Кафедра турбінобудування, адреса: ул. Кирпичова,2, Харків, 61002, Україна, НТУ «ХПІ»

телефон: (057) 707 60 88, +38 (097) 031 39 83, +38 (068) 953 50 54.

e-mail: alpaus@ukr.net turbine_ntu_khpi@ukr.net

 

Завідувач кафедри:

Усатий Олександр Павлович – доктор технічних наук, старший науковий співробітник

 

Рівень вищої освіти:

Другий (магістерський)

 

Кваліфікація:

Магістр з енергетичного машинобудування

 

Основні навчальні дисципліни профільної підготовки:

 Цифрові технології оптимального проектування турбомашин (TOP, AxSTREAM)

  • Монтаж і ремонт теплоенергетичного устаткування
  • Комп’ютерне моделювання теплового стану елементів енергетичного обладнання
  • Сучасні комбіновані енергетичні установки
  • Експлуатація і надійність енергетичного устаткування

 

Характеристика профілізації:

За блоком дисциплін «Оптимальне проектування складних технічних систем і об’єктів» студенти отримають знання, які гарантують успішне виконання робіт з розрахункових досліджень з вдосконалення та оптимального проектування проточних частин турбін і систем охолодження газових турбін, зокрема з використанням комп’ютерних систем автоматизованого проектування; отримання навичок і вміння розробляти власні програмні продукти для аналізу та оптимального проектування високоефективних конструкцій енергетичного обладнання; отримання навичок роботи з сучасними програмними комплексами світового рівня призначеними для моделювання, аналізу та оптимального проектування турбомашин;  отримання навичок керівника з виконання монтажних, ремонтних і налагоджувальних робіт на теплових і атомних електростанціях, підприємствах комунальної енергетики в рамках розв’язання актуальних задач модернізації турбінного устаткування та іншого енергетичного обладнання; отримання навичок з організації, планування та виконання наукових досліджень з метою підвищення ефективності енергетичного обладнання.

 

Можливості працевлаштування: Високий рівень підготовки дозволяє випускникам – магістрам з енергетичного машинобудування починати свою трудову діяльність на посадах інженерів та наукових співробітників на підприємствах енергетичного машинобудування в наукових і науково-дослідних інститутах, конструкторських і проектних організаціях, в інноваційних міжнародних компаніях, в газовидобувних та газотранспортних компаніях, а також на підприємствах комунальної енергетики з гарантією подальшого посадового і творчого зростання.

За бажанням, випускники–магістри можуть продовжити своє навчання та вдосконалити свої наукові здібності і навички в аспірантурі кафедри турбінобудування з гарантією подальшого захисту дисертації і можливістю працевлаштування в НТУ «ХПІ», ІПМАШ НАН України, або в інноваційній компанії «SoftInWay» (США).

Провідні організації, з якими співпрацює кафедра: інноваційна компанія SoftInWay (США), АТ «Українські енергетичні машини», м.Харків, Управління магістральних газопроводів «Харківтрансгаз», м. Харків, ПАТ Полтавський турбомеханічний завод, м. Полтава, АТ НТП «Укрпроменерго», м. Харків,  теплові міські комунальні пункти, газовидобувні та газотранспортні компанії, теплові та атомні електростанції України.

 

Медіаконтент:

Сайт: http://web.kpi.kharkov.ua/turbine/uk/

ФБ: https://www.facebook.com/alpausukr

Компанія SoftInWay : http://www.softinway.com/

 

Назва профільного пакету дисциплін:

Теплові енергогенеруючі установки – забезпечується кафедрою «Парогенераторобудування»

 

Контакти:

Кафедра Парогенераторобудування, адреса: вул. Кирпичова, 2, м.Харків, 61002, Україна,  НТУ «ХПІ», Лабораторний корпус, 2 поверх.

телефон: (057)707 65 55 (зав. кафедрою), +38 099 941-53-95, +38 095 070-24-03.

e-mail: efimov.oleksandr@khpi.edu.ua

 

Завідувач кафедри:

Єфімов Олександр В’ячеславович – доктор технічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, керівник сектору теплоенергетики  відділення “Енерго- та ресурсозбереження”.

 

Рівень вищої освіти:

Другий (магістерський)

 

Кваліфікація:

Магістр з енергетичного машинобудування

 

Основні навчальні дисципліни профільної підготовки:

 Конструктивні схеми, конструкції і технічні характеристики енергетичних та промислових котельних агрегатів

  • Конструктивні схеми, конструкції і технічні характеристики енерготехнологічних та утилізаційних котльних агрегатів
  • Методи оцінки надійності роботи котельних агрегатів ТЕС і реакторів АЕС
  • Сучасні та перспективні напрямки розвитку топлової і ядерної енергетики в Украіні та світі
  • Енергетика, довкілля, енергозбереження.

Характеристика профілізації:

 Підготовка професіоналів, здатних виконувати комплекс робіт по розробці та проектуванню енергетичного обладнання і дослідженню гідродинаміки і тепломасообмінних процесів в елементах енергетичного обладнання, використовуючи нормативні документи і сучасні методи моделювання і комп’ютерні технології; експлуатувати, виготовляти, монтувати, налагоджувати та ремонтувати устаткування; впроваджувати енергоефективні та енергозберігаючі технології, здійснювати науково‒інноваційну професійну діяльність у тепловій енергетиці. Підготовка фахівців, здатних досліджувати процеси тепломасообміну, гідро‒ та аеродинаміки та теплонапруженого стану, які відбуваються в енергетичних установках (турбінах, котлах, парогенераторах, ядерних реакторах, насосному устаткуванні, компресорах, холодильних машинах і установках, системах кондиціювання та життєзабезпечення, теплових насосах, теплових двигунах, теплообмінних та технологічних апаратах) в умовах експлуатації, проектувати та експлуатувати сучасні енергетичні установки і системи.

 

Можливості працевлаштування:

Випускники кафедри мають можливість продовжити освіту за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти – навчання в аспірантурі.

Оскільки енергетичні технології з комп’ютерним супроводженням є основою всієї економіки країни і всіх інших її галузей, випускники кафедри мають 100 % працевлаштування, яке гарантує кафедра, з гідним рівнем зарплатні в сучасних умовах. Випускники кафедри працюють у всіх, майже без винятку, галузях економіки країни, у тому числі, на вищих керівних засадах. Таким чином, широка можливість працевлаштування після закінчення кафедри є головною перевагою спеціалізації. Професіонал підготовлений до роботи в галузі електричної інженерії відповідно за кваліфікаційними рівнями робітників: інженер-технолог, інженер-конструктор, інженер-дослідник. Такі підприємства, як ПрАТ ХКП «Котлоенергопрект» (м. Харків, м. Івано-Франківськ),  «Котлотурбопром» (м. Харків), ЦКБ «Енергопрогрес» (м. Харків) є нашими багаторічними  партнерами-стейкхолдерами.

Також кафедра на протязі багатьох років знаходится у співробітництві з іноземними концернами і компаніями: «Metal Energy Group AG» (Швейцарія), «Witzenmann» (Німеччина), «Interga» (Польща) , «M+M» (Німеччина), «Vitkovicke Slivarne Spok» (Чехія)

 

Медіаконтент:

Сайт: http://web.kpi.kharkov.ua/pgs/uk/

Назва профільного пакету дисциплін: Ядерні енергетичні установки – забезпечується кафедрою «Парогенераторобудування»

 

Контакти:

Кафедра Парогенераторобудування, адреса: вул. Кирпичова, 2, м.Харків, 61002, Україна,  НТУ «ХПІ», Лабораторний корпус, 2 поверх.

телефон: (057)707 65 55 (зав. кафедрою), +38 099 941-53-95, +38 095 070-24-03.

e-mail: efimov.oleksandr@khpi.edu.ua

 

Завідувач кафедри:

Єфімов Олександр В’ячеславович – доктор технічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, керівник сектору теплоенергетики  відділення “Енерго- та ресурсозбереження”.

 

Рівень вищої освіти:

Другий (магістерський)

 

Кваліфікація:

Магістр з енергетичного машинобудування

 

Основні навчальні дисципліни профільної підготовки:

 Теплообмінні процеси і гідродинамічні характеристики потоків у реакторах і парогенераторах АЕС

  • Конструкційні матеріали та розрахунки основного і допоміжного устаткування АЕС
  • Автоматизовані системи підтримки прийняття рішень експлуатаційним персоналом енергоблоків АЕС
  • Конструктивні схеми, конструкції і технічні характеристики парогенераторів АЕС
  • Ядерна та радіаційна безпека. Екологічні проблеми атомної енергетики.

Характеристика профілізації:

 Підготовка фахівця який здатний генерувати нові ідеї, розв’язувати комплексні наукові, науково-технічні та складні інженерні проблеми у галузі атомної енергетики; забезпечення безпеки об’єктів атомної енергетики на усіх етапах життєвого циклу від проектування до виведення з експлуатації ядерних енергетичних установок; методи математичного та комп’ютерного моделювання для теоретичного дослідження процесів та елементів устаткування ядерних енергоустановок з метою прогнозування стану об’єктів атомної енергетики на усіх етапах життєвого циклу від проектування до виведення з експлуатації.

 

Можливості працевлаштування:

Випускники кафедри мають можливість продовжити навчання в аспірантурі або працевлаштуватись в Науково дослідних інститутах, Конструкторських бюро, енергомашинобудівних підприємствах, організаціях з продажу, ремонту та обслуговуванню енергетичного обладнання.

Випускники кафедри мають можливість працевлаштуватись на об’єкти атомної енергетики:

1) ДП НАЕК «Енергоатом» м. Київ

2)ВП Хмельницька АЕС, ВП Запорізька АЕС, ВП Рівненська АЕС, ВП Південно-Українська АЕС;

3).ПАТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» м. Київ

4).ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки», м.Київ

5).ВП «Атоменергосервіс» м.Київ

6).ДП «Державний науково-інженерний центр систем контролю та аварійного регулювання», м. Київ

7).Інститут ядерних досліджень НАН України, м. Київ

8).ВП «Інститут підтримки експлуатації АЕС»

9) ННЦ «ХФТІ» НАН України

 

Медіаконтент:

Сайт: http://web.kpi.kharkov.ua/pgs/uk/

Детальна інформація про освітню програму:

Інститут:

Ступінь вищої освіти:

Магістр (освітньо-науковий рівень)

Тривалість навчання:

1 рік 9 місяців

Форма навчання:

Денна

Вид фінансування:

Бюджет, Контракт

Спрямованість:

Інженерно-технічна освіта

Спеціальність:

142 Енергетичне машинобудування

Галузь знань:

14 Електрична інженерія

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Енергетика (Магістр 1 рік 9 міс)”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.