Спеціальність Електроніка

 

Оберіть освітню програму для того, щоб дізнатися більше про конкурсні пропозиції (КП) та спеціалізації.

В Вашому персональному електронному кабінеті Ви знайдете такі самі освітні програми:

Показано 4 результати

 • Біомедична електроніка (Бакалавр)

  Біомедична електроніка – це галузь науки і техніки, яка полегшує роботу лікарів і сприяє поліпшенню здоров’я пацієнтів завдяки великому арсеналу методів і апаратних засобів. В рамках спеціалізації «Біомедична електроніка» кафедра готує фахівців, що спеціалізуються на розробці, конструюванні, технічному обслуговуванню засобів електронної медичної техніки.

   

  Одна з основних тенденцій сучасної медицини – широке впровадження техніки в медичний технологічний процес.

  В рамках підготовки за цією спеціальністю студенти крім технічних дисциплін вивчають також предмети, пов’язані з медициною, які ведуть викладачі Харківського медичного університету, практикуючі лікарі. Студенти займаються розробкою і виробництвом різних електронних медичних приладів і апаратів, ремонтом і експлуатацією електронної медичної апаратури і мають можливість закріпити отримані знання при проходженні навчально-виробничою практики, приймаючи участь в розробці сучасної медичної апаратури.

  Посилання:

  Дивіться актуальні спеціальності, освітні програми, конкурсні пропозиції та предмети ЗНО 2019 року

  Вступ 2019
 • Біомедична електроніка (Магістр)
 • Промислова електроніка (Бакалавр)

  Промислова електроніка – галузь науки і техніки, що займається засобами та методами передачі, обробки та зберігання інформації, проблемами силової електроніки, перетворювальної техніки.

  В рамках підготовки за спеціалізацією «Промислова електроніка» студенти мають можливість вибору одного з напрямків підготовки: мікропроцесорні керуючі та інформаційні пристрої; силові електронні пристрої.

   

  Напрямок «Промислова електроніка» бере свій початок з часів бурхливого розвитку напівпровідникової техніки та отримав подальшого розвитку в наш час – етап стрімкого розвитку цифрової техніки. В рамках спеціалізації «Промислова електроніка» виконується підготовка фахівців за двома напрямками:

   «Мікроелектронні і мікропроцесорні керуючі та інформаційні пристрої» – розділ промислової електроніки, який пов’язаний з пристроями передачі, обробки, зберігання і відображення інформації. Метою застосування мікроелектронної і мікропроцесорної техніки є інформатизація суспільства – забезпечення повсюдного використання автоматизованих методів обробки сигналів. Електронна пам’ять, арифметико-логічні пристрої, системи керування і передачі інформації, проектування електронних пристроїв та друкованих плат – це лише деякі з багатьох питань, які вивчають і впроваджують в експериментальні зразки наші студенти.

  Предметом інтересу освітнього напрямку «Перетворювальна техніка» є електронні пристрої для перетворення параметрів електричного струму. В даний час 80% електроенергії, що генерується в світі, перетворюється за допомогою напівпровідникових перетворювачів. Енергоефективність – дуже актуальна проблема в усьому світі, а особливо в Україні, оскільки традиційні енергоресурси близькі до вичерпання і їх вартість неухильно зростає. Основними класами напівпровідникових перетворювачів є випрямлячі, інвертори, і перетворювачі частоти. За допомогою перетворювальної техніки можлива: інтеграція відновлювальних джерел електричної енергії,  генерація електричної енергії на змінному струмі підвищеної частоти, що дозволяє отримати малі розміри генераторів; передача енергії на постійному струмі високої напруги; споживання електроенергії на змінному струмі регульованої частоти, постійному струмі низької напруги і імпульсах різної форми. Реалізувати таку перспективу стало можливим в останні роки в зв’язку з розробкою нових типів напівпровідникових приладів з високою швидкістю перемикання.

  Окремим науковим напрямком кафедри є перетворювачі для систем відновлювальної енергетики: сонячних та вітрових генераторів. Це викликано специфікою роботи системи у режимах пульсуючої потужності.

  Посилання:

  Дивіться актуальні спеціальності, освітні програми, конкурсні пропозиції та предмети ЗНО 2019 року

  Вступ 2019
 • Промислова електроніка (Магістр)