G8 - Матеріалознавство

Прикладне матеріалознавство, новітні технології та комп’ютерний дизайн матеріалів (Магістр)

Прикладне матеріалознавство, новітні технології та комп’ютерний дизайн матеріалів – це комп’ютерне моделювання, розробка та впровадження нових матеріалів для машинобудування, авіакосмічної, приладобудівної та енергетичної галузей, медицини, ювелірної справи. Це міжнародна співпраця з взаємобміном за освітнім, науковим та технологічним напрямками.

 

Програма розроблена для студентів, які прагнуть створювати нові матеріали, керувати їх структурою, властивостями та виготовленням виробів з них. Програма передбачає проведення досліджень та здійснення інноваційних розробок. Головною перевагою є орієнтація на формування широкого науково-технічного світогляду майбутнього професіонала. Програма збалансована щодо фундаментальної підготовки та містить достатню вибіркову компонентну за спеціалізацією. Це дає можливість отримати базові знання з фундаментальних дисциплін, дисциплін загальнопрофесійної та спеціальної підготовки.

Опис

Назва освітньої програми / спеціалізації Освітня другого (магістерського) рівня / «Нові функціональні матеріали та нанотехнології»
Контакти (кафедра, адреса, телефони, email та інші короткі посилання) вул. Кирпичова, 2, Харків, 61002, Україна, Інженерний корпус, ІІ поверх

707-64-35, 707-65-85

сайт http://www.kpi.kharkiv.edu/MiTOM/,

е-mail: materialscience010907@ukr.net

Завідувач кафедри Завідуючий кафедри доктор технічних наук Субботіна Валерія Валеріївна
Освітньо-кваліфікаційні рівні випускників Освітньо-кваліфікаційні рівень – магістр з матеріалознавства;

 

Основні спеціальні навчальні дисципліни Основні спеціальні навчальні дисципліни: 1. Основи наукових досліджень; 2. Фізичні основи, прилади та методи сучасного матеріалознавства; 3. Основи міцності матеріалів; 4. Матеріалознавство керамічних композиційних матеріалів; 5. Матеріалознавство нерознімних з’єднань та їх діагностика;      6. Сучасні тенденції розвитку та наукові школи матеріалознавства; 7. Теоретичні основи поверхневої обробки термічними методами; 8. Сучасні методи рентгеноструктурного аналізу; 9. Нові функціональні покриття; 10. Основи технології термічної обробки напівфабрикатів і деталей; 11. Сучасні методи електронно-мікроскопічного аналізу; 12. Спец. задачі і методи математичного та комп’ютерного моделювання; 13. Наноструктурні матеріали та покриття.
Характеристика спеціалізації Метою освітньої програми магістра є поєднання високого рівня професійної підготовки з формуванням у студента наукового світогляду та надання широкого кругозору у соціальній, гуманітарній, фундаментальній та професійній сфері. Досягнення означеної мети ґрунтується на принципах наступності та індивідуалізації навчання, фундаментальності та цілісності надання знань, практичної спрямованості та усвідомлення місця отриманих компетентностей, симбіозу наукового та системного підходів тощо.

Програма спеціалізації «Нові функціональні матеріали та нанотехнології», яка здійснюється на базовій кафедрі «Матеріалознавство», передбачає:– оволодіння базовими знаннями з фундаментальних природничих наук, загальної підготовки та спеціалізовані знання сучасного рівня в питаннях інженерії структури та властивостей металів, сплавів, композитів та функціональних покриттів на макро-, мікро- та нанорівнях та створення з них виробів для потреб машинобудування, авіаційної та космічної промисловості, електротехнічних, нанотехнологічних та багатьох інших галузей науки і техніки; – використання сучасних комп’ютерних технологій для дизайну нових матеріалів, базових теоретичних знань та практичних навичок структурної інженерії, що є основою одержання необхідних функціональних властивостей; – теоретичних основ та практичних навичок новітніх досягнень термічної, хіміко-термічної, термомеханічної та надвисокочастотної технологій, впливу високощільних і високоенергетичних потоків, нанотехнологій, включаючи структурний дизайн наноматеріалів; – практичне використання програмного забезпечення з комп’ютерного моделювання процесів на різних стадіях формування матеріалів конструкційного, інструментального, декоративного, ювелірного та спеціалізованих призначень, композиційних матеріалів, і матеріалів для медицини, особливостей з’єднань та процесів формувань; – навчання маркетингу нових матеріалів та енергозберігаючих екологічних технологій – оволодіння іноземною мовою для практичного використання у сфері професіональної діяльності.

Не менш, ніж 35% обсягу освітньої програми спрямовано на забезпечення загальних та спеціальних (фахових) компетентностей за спеціальністю.

Освітньо-наукова програма магістра включає дослідницьку (наукову) компоненту обсягом не менше 30 %.

Студент, який пройшов підготовку за даною навчальною програмою и отримав диплом магістра, може продовжити навчання у ВНЗ України та за кордоном за програмою третього освітньо-наукового рівня вищої освіти за даною галуззю знань.

Загальна площа випускаючої кафедри Матеріалознавства складає 621 м2. Кафедра має 10 навчальних приміщення та 8 спеціалізованих лабораторії, комп’ютерний багатофункціональний клас з виходом у глобальну мережу.

Можливості працевлаштування Випускники спеціалізації це професіонали з новітніх технологій та матеріалів, що надає широкі можливості працевлаштування на підприємствах та наукових установах всіх форм власності як на Україні (ПАТ “Турбоатом”, ДП “Завод ім. Малишева”, ДП “ФЕД”, ХАРП, ХТЗ, Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, ТОВ НВП “Укрінтех”, ТОВ ТД “Євромет”, підрозділах МВС, ВАТ “Укрсібмаш” (Завод вторинних дорогоцінних металів), ТОВ Тубний завод, ННЦ ХФТІ, ІПМаш, ІМФ та ін. ), так і за кордоном.
Медіаконтент: https://www.youtube.com/channel/UCz25x-Jps0Mb8Hh5f-JP0OA?spfreload=5,

https://www.facebook.com/Department.of.Materials.Science/,

https://www.slideshare.net/

 

Детальна інформація про освітню програму:

Інститут:

Ступінь вищої освіти:

Магістр (освітньо-науковий рівень), Магістр (освітньо-професійний рівень)

Тривалість навчання:

1 рік 4 місяці, 1 рік 9 місяців

Форма навчання:

Денна, Заочна

Вид фінансування:

Бюджет, Контракт

Галузь знань:

G Інженерія, виробництво та будівництво

Спеціальність:

G8 Матеріалознавство

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Прикладне матеріалознавство, новітні технології та комп’ютерний дизайн матеріалів (Магістр)”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.