Опис
КОНКУРСНА ПРОПОЗИЦІЯ «КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ»
Назва вибіркового профілю:
Інформаційно-аналітичні системи та технології
Контакти:
Каедра Системного аналізу та інформаційно-аналітичних технологій, Навчальний корпус У2, поверх 5, кімната 518, +380 (57) 707-61-03, SAiT@khpi.edu.ua
Завідувач кафедри:
Д. т. н., професор ДОРОФЄЄВ Юрій Іванович
Освітньо-кваліфікаційні рівні випускників:
магістр
Основні спеціальні навчальні дисципліни:
- Основи наукових досліджень
- Інтелектуальний аналіз даних
- Сучасні методи математичного та комп’ютерного моделювання
- Системне адміністрування
- Експертні системи та бази знань
- Штучні нейронні мережі
- Обробка великих обсягів даних у корпоративних системах
Характеристика вибіркового профілю:
Інформаційно-аналітичні системи – комплекс апаратних, програмних засобів, інформаційних ресурсів та методів, які використовуються для забезпечення аналізу великих обсягів інформації з метою обґрунтування прийняття управлінських рішень. Метою навчання є підготовка професіоналів у галузі комп’ютерних наук, здатних розв’язувати складні практичні задачі у професійній діяльності на основі створення ефективних алгоритмів, застосування сучасних технологій та мов програмування для побудови високопродуктивних інформаційних систем та програмно-технічних комплексів.
Можливості працевлаштування:
Випускники за фахом можуть працювати в IT компаніях, державних та фінансових установах і житлово-комунальних підприємствах та займати такі посади згідно Національного класифікатора професій (ДК 003:2010):
2131.2 Адміністратор бази даних
2131.2 Адміністратор даних
2131.2 Інженер з програмного забезпечення комп’ютерів
2132.2 Інженер-програміст
2132.2 Програміст (база даних)
2131.2 Аналітик програмного забезпечення та мультимедіа
2132.2 Програміст прикладний
2139.2 Інженер із застосування комп’ютерів
Магістр з комп’ютерних наук має можливість продовжити навчання на третьому (освітньо-науковому) рівні для здобуття ступеня доктора філософії.
Медіаконтент:
http://web.kpi.kharkov.ua/say/
https://www.facebook.com/KafedraSAU
http://instagram.com/sait.khpi
Назва вибіркового профілю:
Інженерія даних та знань
Контакти:
Кафедра Системного аналізу та інформаційно-аналітичних технологій, Навчальний корпус У2, поверх 5, кімната 518, +380 (57) 707-61-03, SAiT@khpi.edu.ua
Завідувач кафедри:
Д. т. н., професор ДОРОФЄЄВ Юрій Іванович
Освітньо-кваліфікаційні рівні випускників:
Магістр, доктор філософії
Основні спеціальні навчальні дисципліни:
- Математичні основи аналізу даних і процесів
- Інженерія даних та знань
- Машинне навчання
- Розподілені обчислення та бази даних
- Сервісно-орієнтована архітектура та хмарні технології
- Семантичний Web
Характеристика вибіркового профілю:
Об’єктом навчання за спеціалізацією є програмне забезпечення когнітивних обчислювальних компонент хмарних сервісів консолідації інформації.
Предметом навчання за спеціалізацією є архітектурні та програмні рішення таких сервісів, які плануються, проектуються, моделюються та втілюються за допомогою методів, технологій та засобів Web-програмування, інженерії даних та знань для вирішення проблем і задовільнення «цифрових» інформаційних потреб визначеної клієнтури або соціальної групи, які інакше не в змозі ефективно і раціонально звертатися до консолідованої інформації і видобутих знань, тому що вони важкодоступні в їх вихідній формі та, як правило, отримуються з багатьох розподілених інформаційних джерел.
Конкурентними перевагами спеціалізацій кафедри є поєднання навчання з поглибленою практичною підготовкою, стажуванням та проходженням професійних трінінгів:
- у спільному з компаніями Харківського ІТ кластеру (http://it-kharkiv.com/) Інформаційно-технологічному інкубаторі «ІТ2»
- у Науково-освітньому центрі «Цифрова інтелектуальна власність», що створено на кафедрі спільно з Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності Національної академії правових наук України (http://ndiiv.org.ua/ua/golovna/),
в Академічному центрі компетенції світового лідера ІТ індустрії компанії ІВМ, якій працює на кафедрі і дає можливість студентам приймати участь у чисельних міжнародних академічних проектах, конкурсах та стажуваннях в провідних RnD центрах ІВМ (https://www.research.ibm.com/university/).
Можливості працевлаштування:
Випускники вибіркового профілю працюють архітекторами програмного забезпечення та баз даних як компонент хмарних сервісів консолідації інформації, розробниками, аналітиками і тестувальниками програмного забезпечення, фахівцями з комп’ютерної графіки (дизайну) тощо у більшості компаній Харківського ІТ кластеру, засновниками та учасниками якого є харківські IT – компанії Altexsoft, INSART, Promodo, Videal та інші, а також на підприємствах лідерів української ІТ – індустрії, що входять до Асоціації «Інформаційні технології України» (www.itukraine.org.ua), у тому числі, EPAM Systems, SoftServe, GlobalLogic, Ciklum, NIX Solutions, DataArt, Oracle та інші, які мають тисячі поточних вакансій для працевлаштування (https://dou.ua/lenta/articles/top-50-jan-2019/).
Медіаконтент:
-
- Description of Master’s Programme Master of Computer Science in Data Science in Illinois University (USA) [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
- Program Description: Master in Artificial Intelligence [Електронний ресурс]. – Режим доступу: Maastricht University, Department of Data Science and Knowledge Engineering
- Science Magazine IEEE Transactions on Knowledge and Data Engineering [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.computer.org/web/tkde/about;jsessionid=701e6f111ae98a9ef75846b1eb83
- What is the difference between Data Science, Data Analysis, Data Mining, Machine Learning, AI, and Big Data? [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.quora.com/What-is-the-difference-between-data-science-data-analysis-data-mining-machine-learning-AI-and-big-data
- Прогнози промисловості: Основні розробки в сфері AI, Machine Learning, Analytics & Data Science у 2018 році та основні тенденції у 2019 році? (Industry Predictions: AI, Machine Learning, Analytics & Data Science Main Developments in 2018 and Key Trends for 2019) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.kdnuggets.com/2018/12/predictions-industry-2019.html
- Frederick Mostert. The global digital enforcement of intellectual property. -WIPO Magazine, September, 2018 [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://www.wipo.int/wipo_magazine/en/2018/si/article_0005.html
- Global Congress 2018 «Digital Intellectual Property Infringement, Free Speech, and Content Filtering» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
Дмитрий –
Закончил в 2018/19, когда поступал специальность называлась “информатика”, за 6 лет переименовывалась трижды, сейчас это видимо “информационно-аналические системы и технологи”, преподаватели и материал скорей всего примерно теже.
Сам сейчас работаю программистом в харькове.
Основные релевантные навыки – программирование, сбор и обработка инфомации, тайм менеджменет, получил на третьем курсе, за это весьма признателен, прям дали путь в профессию, лишней воды не было вобще. На пятом и шестом (магистратура) большинство предметов можно просто слушать как интересные факты. Если твоё и заинтересуешься – можно самому вдаваться в подробности и искать работу в соответствующей сфере. Если нет – порадуешь маму дипломом.