F3 - Комп’ютерні науки

Комп’ютерні науки. Моделювання, проектування та комп’ютерна графіка. (Бакалавр)

(5 відгуків)

Основний фокус освітньої програми та спеціальності: Моделювання, проектування та комп’ютерна графіка спрямована на підготовку висококваліфікованих фахівців у сфері комп’ютерних наук, які будуть здатні успішно працювати в IT-індустрії завдяки інтеграції елементів дуальної освіти та проектного навчання.

 

  • ✅ Викладання курсів практикуючими спеціалістами з провідних IT-компаній
  • ✅ Проектне навчання під менторством фахівців-практиків
  • ✅ Спільна програму з компанією SoftServe

 

Обирайте нашу освітню програму та відкрийте для себе можливості оволодіння актуальними знаннями та навичками необхідними для кар’єри в IT-індустрії разом з НТУ «ХПІ» та провідними IT-компаніями України!

КОНКУРСНА ПРОПОЗИЦІЯ «КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ. МОДЕЛЮВАННЯ, ПРОЕКТУВАННЯ ТА КОМП’ЮТЕРНА ГРАФІКА» | 122 Комп’ютерні науки

 

Опис

Освітня програма Моделювання проектування та комп’ютерна графіка включає в себе 5 індивідуальних освітніх траєкторій:

 

  • ✅ Ми пишаємося нашим співробітництвом з провідною українською IT-компанією SoftServe. В рамках цієї програми студенти отримують унікальну можливість навчатися та паралельно працювати в реальних умовах IT-компанії завдяки впровадженню елементів дуальної освіти. З третього курсу навчання, студенти інтегруються в реалії роботи в IT, виконуючи справжні проекти під керівництвом досвідчених менторів SoftServe. Це дозволяє поєднати теоретичні знання з практичними навичками, що є важливим кроком до професійного становлення.
  • ✅ Ми активно залучаємо практикуючих спеціалістів з провідних IT-компаній для викладання вибіркових дисциплін. Такі компанії як SoftServe, Grid Dynamics, EPAM, NIX Solutions та інші долучаються до нашого навчального процесу. Студенти мають можливість обирати курси за своїми інтересами та потребами ринку, такі як: WebUI, бази даних, алгоритми та структури даних, мобільна розробка, основи QA та багато інших.
  • ✅ Однією з ключових складових нашої програми є проектне навчання, під час якого студенти виконують реальні проекти під менторством спеціалістів IT-компаній. Це можуть бути як власні стартапи, так і внутрішні проекти компаній. Студенти отримують безцінний досвід роботи в команді, що складається з представників різних спеціальностей, та менторство досвідчених фахівців з IT компаній.

 

Назва освітньої траєкторії: Проєктування, створення та аналіз комп’ютерних систем

Характеристика освітньої траєкторії: Освітня траєкторія спрямована на підготовку фахівців, здатних проєктувати, розробляти, тестувати та аналізувати сучасне програмне забезпечення. Студенти отримують ґрунтовні знання у сфері програмування, архітектури програмних систем та принципів їхнього проєктування, що дозволяє їм ефективно працювати на всіх етапах життєвого циклу програмного продукту – від концепції до впровадження та супроводу.

Навчальна програма охоплює сучасні методи проєктування програмного забезпечення, принципи розподілених систем, паралельних обчислень та обробки великих даних. Значна увага приділяється тестуванню та забезпеченню якості програмних рішень, використанню ефективних алгоритмів і технологій для створення надійних, продуктивних і масштабованих програмних комплексів.

Зміст освіти за освітньою траєкторією «Проектування, створення та аналіз комп’ютерних систем» – набути компетенцій у сфері проєктування програмних систем, розробки веб-застосунків, мобільного та кросплатформного програмування, тестування програмного забезпечення, оптимізації алгоритмів та забезпечення інформаційної безпеки. Особлива увага приділяється роботі з хмарними сервісами, базами даних, високопродуктивними обчисленнями та засобами візуалізації даних. Випускники здатні ефективно працювати в команді, розробляючи масштабовані та інноваційні програмні продукти. Студенти кафедри приймають участь в стартапах, проходять стажування у європейських університетах.

 

Основні навчальні дисципліни:

  • Програмування комп’ютерної графіки;
  • Сучасні Web-технології;
  • Мультипарадигмальні мови програмування;
  • Програмування та підтримка Web-застосунків;
  • Кросплатформене програмування;
  • Проектування програмних систем;
  • Програмування мобільних пристроїв;
  • Системне програмування;
  • Розробка додатків за допомогою .Net;
  • Аналіз та тестування програмних систем;
  • Основи високопродуктивного програмування.

 

Можливості працевлаштування:
Випускники кафедри проходять практику на старших курсах та працюють після випуску: в IT-компаніях, таких як: «SoftServe», «EPAM», «NIX Solutions», «Grid Dynamics», «DataArt», «Sigma Software», «Global Logic», «VISA», «Quantum», «It-Jim» та багатьох інших.
Представники вказаних компаній під час навчання студентів виступають менторами проєктних робіт, лекторами дисциплін вільного вибору студентів, проводять окремі воркшопи зі студентами на технічні тематики.

За спільною програмою дуального навчання з компанією SoftServe студенти старших курсів ще під час навчання мають можливість поєднювати навчання з роботою в компанії.

 

Медіаконтент:
Приєднюйтесь до соціальних мереж кафедри:
Telegram канал кафедри: https://t.me/official_cmps
 Сторінка на Facebook: https://www.facebook.com/official.cmps/
 Сторінка в Instagram: https://www.instagram.com/official_cmps/
 LinkedIn сторінка кафедри: https://www.linkedin.com/company/cmps-ntu-khpi/
 Youtube канал кафедри: https://www.youtube.com/channel/UCSheK4_hkCz1F86lgmlfuRg
 Сайт кафедри: https://web.kpi.kharkov.ua/cmps/

 

Чат абітурієнтів в Telegram: https://t.me/cmps_bachelor

 

Відповідальний за консультування абітурієнтів: доцент кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем

Мєтєльов Володимир Олександрович, тел.: +380502982142, e-mail: volodymyr.mietielov@khpi.edu.ua

 

Контакти: кафедра «Комп’ютерного моделювання процесів та систем», м.Харків, вул. Кирпичова 2, Математичний корпус, 1-й поверх,
тел. (057) 707-64-54, e-mail: CMPS@khpi.edu.ua

Завідувачка кафедри:  Татарінова Оксана Андріївна, к.т.н., доц.

 

Назва освітньої траєкторії: Моделювання процесів, обробка та аналіз даних

Контакти: кафедра «Математичне моделювання та інтелектуальні обчислення в інженерії»,м. Харків, вул. Кирпичова 2, фізичний корпус, 1-ий поверх,

Телефон: +38(068) 886-29-85 (viber, telegram)

e-mail:Oleksii.Vodka@khpi.edu.ua

Завідувач кафедри: Водка Олексій Олександрович, к.т.н., доцент

 

Ідея освітньої траєкторії полягає у поєднанні розробки програмного забезпечення з математичним моделюванням, обробкою та аналізом даних. Розробка такого програмного забезпечення потребує володіння повним спектром сучасних ІТ-технологій та ґрунтовних математичних знань.

 

Зміст освітньої траєкторії:  

Освітня траєкторія містить математичні дисципліни, на які спираються методи моделювання та аналізу: аналіз даних, штучний інтелект, обробка сигналів та зображень, моделювання фізичних процесів, теорія динамічних процесів, 3D моделювання в спеціалізованих програмних комплексів. А також дисципліни прикладного ІТ-характеру з програмування на С++, С#, Java, Python, веб-технології. Також Python використовується при виконанні лабораторних робіт з аналізу даних, обробки сигналів та зображень, математичної статистики, аналізу даних. 

 

Основні навчальні курси:

  • Мови програмування С++, C#, Java, Python та ін.;
  • Web-технології (PHP, HTML, CSS, JavaScipt, фреймворки та CMS);
  • Організація баз даних (SQL);
  • Технології програмування (UML);
  • Обробка сигналів та зображень з практикою на Python;
  • Моделювання фізичних процесів;
  • Аналіз даних на Python;
  • Динамічні процеси та часові ряди;
  • Чисельні методи;
  • Методи штучного інтелекту;
  • Паралельне та розподілене програмування;
  • Мережеві технології;
  • Геометричне моделювання та реверс інжиніринг.

Можливості працевлаштування. Студенти старших курсів і наші випускники працюють в найбільших українських і світових компаніях. Випускники, які знайшли себе в області інформаційних технологій, працюють програмістами (C++, C#, Java, PHP), front-end та back-end розробниками, адміністраторами баз даних, тестувальниками, фахівцями з моделювання та обробки даних. Ті, хто знайшов себе в інженерній справі, працюють дослідниками та інженерами в компаніях, які займаються проектуванням і розробкою нового обладнання, устаткування та машин. 

А також можливо навчання за спільною програмою з компанією SoftServe. 

 

Медіаконтент: 

Більше про освітню траєкторію: 

http://web.kpi.kharkov.ua/dpm/uk/spetsialnist-komp-yuterni-nauki-ta-informatsijni-tehnologiyi 

 

Чат для абітурієнтів: 

https://t.me/vstup122

 

Відповідальна за консультування абітурієнтів: старший викладач кафедри математичного моделювання та інтелектуальних обчислень

Шаповалова Марія Ігорівна, тел.: +380971266394, e-mail: mariia.shapovalova@khpi.edu.ua

 

Запис відео з дня відкритих дверей: 

Моделювання процесів, обробка та аналіз даних — 122 Комп’ютерні науки

А для тих, хто полюбляє читати, є текстова версія: 

https://web.kpi.kharkov.ua/dpm/uk/komp-yuterni-nauki-ta-matematichne-modelyuvannya-poyednannya-majbutnogo/  

 Підписуйтесь на нас в Instagram та Facebook 

https://www.facebook.com/mmi.khpi

https://www.instagram.com/mmi_khpi/

 

Назва освітньої траєкторії: Геометричне моделювання та графічні інформаційні технології

 

Характеристика освітньої траєкторії:

Використання програмної реалізації графічних інтерфейсів користувача, двовимірних та тривимірних графічних додатків, розробка алгоритмів комп’ютерної анімації та рендерінгу засобами мов програмування, розв’язання задачі вибору інструментальних засобів щодо сучасних технологій обробки графічної інформації, створення додатків із насиченою графічною складовою, а також геометричного моделювання та візуалізації об’єктів, явищ та процесів в різних науково-практичних галузях: енергетика, промисловість, медицина. Студенти вивчають технології та методи комп’ютерної графіки, дизайну, технології створення візуальних спецефектів, основи розробки комп’ютерних ігор та систем віртуальної реальності.

 

Основні навчальні дисципліни:

·         Основи проєктування комп’ютерних ігор;

·         Нарисна геометрія в задачах візуалізації;

·         Геометричне моделювання в конструюванні технічних об’єктів;

·         Методологія дослідження систем;

·         Основи графічної композиції та веб-дизайн;

·         Інтернет-технології комп’ютерної графіки та анімації;

·         Основи геометричного моделювання в комп’ютерній графіці;

·         Графіка в мобільних пристроях.

Можливості працевлаштування.

Наші випускники працюють програмістами систем комп’ютерної графіки, гейм-дизайнерами та розробкниками комп’ютерних ігор, розробниками WЕВ-сайтів та інтернет-додатків в українських та міжнародних IT-компаніях, у проектних і науково-дослідних організаціях, рекламних і дизайнерських фірмах.

Медіаконтент:

https://www.youtube.com/watch?v=nwHUoJgpULE

https://www.youtube.com/watch?v=BfGeVO8fBS4

 

Сайт кафедри:

https://web.kpi.kharkov.ua/gmkg/

 

Відповідальний за консультування абітурієнтів: доцент кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки Матюшенко Микола Васильович, тел.: +380667913728, e-mail: mykola.matiushenko@khpi.edu.ua

 

Контакти: кафедра «Геометричного моделювання та комп’ютерної графіки»,

м.Харків, вул. Кирпичова 2, навчальний корпус №2  (У2), 3 поверх, аудиторія 302,

е-mail: kgmkg.ntu.khpi@gmail.com

 

Завідувачка кафедри:

Шоман Ольга Вікторівна, д.т.н., проф.

 

Назва освітньої траєкторії: Інтелектуальні системи управління та прогнозування

Характеристика освітньої траєкторії: Освітня траєкторія спрямована на підготовку фахівців, здатних створювати інтелектуальні комп’ютерні системи для автоматизації процесів управління та прогнозування в різних сферах. Використовуючи сучасні алгоритми штучного інтелекту, нейронні мережі, машинне навчання та методи аналізу даних, студенти навчаються моделювати складні динамічні процеси, розробляти ефективні системи підтримки прийняття рішень та прогнозувати розвиток подій у невизначених умовах.

Зміст освіти за освітньою траєкторією «Інтелектуальні системи управління та прогнозування» – ґрунтовна підготовка у сфері інтелектуальних комп’ютерних систем, які використовуються для автоматизованого управління складними процесами та прогнозування подій на основі аналізу великих масивів даних. Студенти отримують знання та навички, необхідні для розробки алгоритмів машинного навчання, оптимізаційних методів, математичних моделей керування та створення високотехнологічних програмно-апаратних комплексів. Студенти кафедри приймають участь в стартапах, проходять стажування у європейських університетах.

Основні навчальні дисципліни:

  • Мультипарадигмальні мови програмування;
  • Теорія управління;
  • Аналіз даних;
  • Machine learning;
  • Deep learning;
  • Обробка сигналів та зображень;
  • Аналіз та прогнозування часових рядів;
  • Інтелектуальні системи управління.

Можливості працевлаштування:
Випускники кафедри проходять практику на старших курсах та працюють після випуску: в IT-компаніях, таких як: «SoftServe», «EPAM», «NIX Solutions», «Grid Dynamics», «DataArt», «Sigma Software», «Global Logic», «VISA», «Quantum», «It-Jim» та багатьох інших.
Представники вказаних компаній під час навчання студентів виступають менторами проєктних робіт, лекторами дисциплін вільного вибору студентів, проводять окремі воркшопи зі студентами на технічні тематики.

За спільною програмою дуального навчання з компанією SoftServe студенти старших курсів ще під час навчання мають можливість поєднувати навчання з роботою в компанії.

Медіаконтент:
Приєднуйтесь до соціальних мереж кафедри:
Telegram канал кафедри: https://t.me/official_cmps
 Сторінка на Facebook: https://www.facebook.com/official.cmps/
 Сторінка в Instagram: https://www.instagram.com/official_cmps/
 LinkedIn сторінка кафедри: https://www.linkedin.com/company/cmps-ntu-khpi/
 Youtube канал кафедри: https://www.youtube.com/channel/UCSheK4_hkCz1F86lgmlfuRg
 Сайт кафедри: https://web.kpi.kharkov.ua/cmps/

Чат абітурієнтів в Telegram: https://t.me/cmps_bachelor

 

Відповідальний за консультування абітурієнтів: доцент кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем Мєтєльов Володимир Олександрович, тел.: +380502982142, e-mail: volodymyr.mietielov@khpi.edu.ua

Контакти: кафедра «Комп’ютерного моделювання процесів та систем», м. Харків, вул. Кирпичова 2, Математичний корпус, 1-й поверх,
тел. (057) 707-64-54, e-mail: CMPS@khpi.edu.ua

Завідувачка кафедри:
Татарінова Оксана Андріївна, к.т.н., доц.

 

Назва освітньої траєкторії: Технології доповненої реальності

 

Освітня траєкторія призначена для підготовки фахівців, які навчаться розробляти та використовувати комп’ютерні cистеми з компонентами штучного інтелекту, штучні нейромережі для вирішення різнопланових задач, виконувати обробку та розпізнавання зображень, використовувати технології 3D-анімації, виконувати моделювання AR & VR, розробляти мобільні  застосунки AR  та ігрові застосунки.

.

Основні навчальні дисципліни :

  • Математичні методи обробки зображень
  • ВЕБ-програмування
  • 3D-анімація
  • Технології розробки серверних застосунків
  • Моделювання AR & VR
  • Методи та алгоритми розпізнавання образів
  • Штучні нейронні мережі
  • Моделі та методи прийняття рішень
  • Мобільні застосунки AR
  • Проектування інтерфейсів AR-застосунків

 

Можливості працевлаштування:

  • AR-, UI/UX-дизайнер
  • 3D-моделлер
  • 3D-аніматор
  • AR-програміст
  • Розробник мобільних застосунків AR
  • Розробник ІоТ систем

 

Можливості працевлаштування. Студенти старших курсів і наші випускники працюють в найбільших українських і світових компаніях. Випускники, які знайшли себе в області інформаційних технологій, працюють програмістами (C++, C#, Java, PHP), front-end та back-end розробниками, адміністраторами баз даних, тестувальниками. Ті, хто знайшов себе в інженерній справі, працюють дослідниками та інженерами в компаніях, які займаються проектуванням і розробкою нового обладнання, устаткування та машин.

 

Медіаконтент:

https://web.kpi.kharkov.ua/si/uk/

https://www.instagram.com/si_ntu.khpi/

https://www.facebook.com/profile.php?id=61572781965935

https://t.me/si172networks

https://www.youtube.com/@IKM-NTU-KhPi

https://web.kpi.kharkov.ua/infiz/uk/computer-sciences/

 

Контакти: кафедра «Системи інформації імені В.О. Кравця», вул. Кирпичова 2, вечірній корпус, 1 поверх, кімн. 106, т. 057-70-76-451, e-mail: pavlo.pustovoitov@khpi.edu.ua

Завідувач кафедри:

Пустовойтов Павло Євгенович

 

 

Можливості працевлаштування “Моделювання, проектування та комп’ютерна графіка” | 122 Комп’ютерні науки

Студенти старших курсів і наші випускники працюють в найбільших українських і світових компаніях. Випускники, які знайшли себе в області інформаційних технологій, працюють програмістами (C++, C#, Java, PHP), front-end та back-end розробниками, адміністраторами баз даних, тестувальниками, фахівцями з моделювання та обробки даних. Ті, хто знайшов себе в інженерній справі, працюють дослідниками та інженерами в компаніях, які займаються проектуванням і розробкою нового обладнання, устаткування та машин.

 

 

Детальна інформація про освітню програму:

Інститут:

Галузь знань:

F Інформаційні технології

Спеціальність:

F3 Комп'ютерні науки

Ступінь вищої освіти:

Бакалавр

Тривалість навчання:

3 роки 10 місяців

Форма навчання:

Денна, Заочна

Вид фінансування:

Бюджет, Контракт

Спрямованість:

Вища IT-освіта

5 відгуків для Комп’ютерні науки. Моделювання, проектування та комп’ютерна графіка. (Бакалавр)

  1. якісна освіта від кафедри Динаміка та міцність машин, Антон Ткачук, Штутгарт

    Добра програма бакалавра з якісним викладанням. Закінчив бакалавр у 2006 році

  2. Владислав ЦАРЬОВ, G5 Brightgrove (м. Харків), React-Native developer, випуск 2018 року кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем

    Програма навчання надає базові знання з усіх актуальних, на даний момент, мов програмування, роблячи акцент на розвитку логічного мислення. Можливо, необхідно додати ще більше практичних занять і акцентувати увагу на актуальних технологіях. Але в цілому, це і так присутнє. Всі викладачі позитивно налаштовані і йдуть назустріч студенту в будь-яких питаннях і підтримують ініціативу, що досить важливо. Весь навчальний процес одночасно позитивний і пізнавальний. Студентам можу порадити черпати знання, поки їх Вам дають, і стежте за актуальними технологіями!

  3. Олег Батюк, G5 Entertainment (м. Харків), DevOps, випуск 2017 року

    Хочу відмітити високу кваліфікацію викладачів та індивідуальний підхід до студентів у навчанні. Коли я вчився в університеті, я ще не був упевнений в конкретній спеціалізації, в якій я хочу працювати. Тому вчив все, але потроху. В роботі мені знадобилися вміння писати код, загальні знання і розуміння мов програмування, які я отримав під час навчання. Вважаю, що студенту необхідно визначитися з напрямком, в якому хочеш працювати (Developer, QA, DevOps, PM manager) не пізніше 3-го курсу і стрімко розвиватися в ньому!

  4. Андрій Марченко, свій стартап (IoT), випуск 2014 року

    Велика частина викладачів інституту вміє правильно піднести знання. Після закінчення вузу в роботі мені стали в нагоді уміння моделювання в Solidworks, розуміння принципів механіки і електроніки, а також знання теормех / опору. Хотілося б збільшити кількість предметів пов’язаних з моделюванням і розрахунками на ПК, додати предмети пов’язані з IоT технологіями. Студентам рекомендую приділяти більше уваги навчанню. Багато чого, що здається нецікавим і непотрібним, виявляється дуже корисним в майбутньому. В цей же час встигнути весело, провести студентські роки і насолодитися безтурботним життям.

  5. Юлія

    Програма розрахована таким чином, що студент вивчає не лише мови програмування, а ще й отримує знання з моделювання систем, роботи з графікою (2D, 3D), проектуванням тощо. Це надало навички роботи з незнайомими програмами і допомогло визначитися з професією

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.